ציפוי או כסף מלא? 

בשנים האחרונות נכנס באופן חזק יותר ציפויים בכסף, כך גם בבחושן לספר תורה, במתניה  מבחר יפה של דגמים של אצבע לספרי תורה, כמו"כ גם כתרים לספרי תורה מצופים כסף, שהמראה החיצוני שלהם זהה לחלוטין לכתרים לספרי תורה מכסף מלא, הבסיס של טס לספר תורה המצופה הוא נחושת, המשקל הסגולי שלו זהה לזה של הכסף, היתרון של ציפוי כסף הוא המחיר הזול והחסרון שאינו כסף מלא מבחינת היוקרה ועוד שבמקרא נפילה / שריטה חזקה יתקלף הציפוי כסף, לא כן בכסף מלא גם שריטה תשאיר כסף טהור ולא נחושת. עדין ההבדל בתוצאה לא כל כך דרמטי, ולכן השיקול הוא בעיקר כלכלי. ישנם טסים לספר תורה פשוטים וזולים יותר העשויים מניקל הדומה לכסף, המשקל כבד יותר מזה של הכסף.

גדלים של טס לספר תורה
ישנם טסים לספר תורה גדולים וקטנים, זה עניין של התאמה לספר תורה, לספרים בגודל 56- 60 מומלץ לקחת בגודל של 25 ס"מ לפחות, ספרים של 48- 36 יכולים להסתפק גם בגודל של 15 ס"מ.

ייצור של יד חושן לספר תורה
יש בייצור המוני, וישנם בעבודת יד שהם יחודיים ויפים יותר. (עניין של טעם), מבחינת זמן אספקה, ביצור המוני הם במלאי והאספקה מידית או תוך ימים ספורים, ואם זה לא במלאי יכול לקחת חודשים עד לייצור הבא. ואילו בעבודת יד האספקה לפי הזמנה בלבד, עד חודש ימים מרגע תשלום מקדמה.

לקטלוג המלא של טס לספר תורה לחץ כאן

להזמנת טס לספר תורה במתניה בחר וכתוב לנו מייל הזמנה [email protected] או צלצל 03-6436643