רימונים לספר תורה הינו אביזר נוי שמולבש על העץ חיים לספר תורה, או על תיק לספר תורה, או על כסא אליהו הנביא.

ציפוי או כסף מלא?

בשנים האחרונות נכנס באופן חזק יותר ציפויים בכסף, כך גם בכתר לספרי תורה יש לנו מבחר יפה של דגמים כתרים לספרי תורה מצופים כסף, שהמראה החיצוני שלהם זהה לחלוטין לכתרים לספרי תורה מכסף מלא, הבסיס של הכתר המצופה הוא נחושת, המשקל הסגולי שלו זהה לזה של הכסף, היתרון של ציפוי כסף הוא המחיר הזול והחסרון שאינו כסף מלא מבחינת היוקרה ועוד שבמקרא נפילה / שריטה חזקה יתקלף הציפוי כסף, לא כן בכסף מלא גם שריטה תשאיר כסף טהור ולא נחושת. עדין ההבדל בתוצאה לא כל כך דרמטי, ולכן השיקול הוא בעיקר כלכלי.

גדלים של רימונים
ישנם רימונים המתאימים לתיקים לספרי תורה ספרדיים, או לכסאות אליהו הנביא, שהקונוס שלהם צר, לעץ חיים אשכנזי הקונוס צריך להיות רחב יותר כדי שיתאים לידית של העץ חיים, יש לשים לב שעץ חיים שיש עליו קישוטי כסף כמו כתר, לא יכול להתאים לו שום סוג של רימונים.

ייצור של רימונים לתורה
ישנם רימונים בייצור המוני, וישנם רימונים בעבודת יד שהם יחודיים ויפים יותר. (עניין של טעם), מבחינת זמן אספקה, רימונים ביצור המוני אם הם במלאי אז האספקה היא מידית או תוך כמה ימים, ואם זה לא במלאי אז יכול לקחת חודשים עד לייצור הבא. ברימונים בעבודת יד האספקה היא לפי הזמנה בלבד, ולכן הייצור של רימונים לספר תוה הוא עד חודש ימים מרגע תשלום מקדמה.

לקטלוג המלא של רימונים לספר תורה לחץ כאן

להזמנת רימונים במתניה בחר וכתוב לנו מייל הזמנה [email protected] או צלצל 03-6436643