מה המקור והשימוש בכסא אליהו:

כסא אליהו הנביא הוא כסא מיוחד לברית המילה. נוהגים שהכסא לברית יהיה מרשים מושקע ומפואר ונותנים לו כבוד מיוחד. מניחים אותו במקום המכובד בחדר. לפי מנהגים מסוימים על כסא אליהו זה יושב הסנדק המחזיק את התינוק ולפי מנהגים אחרים מכינים כסא לסנדק בנפרד וכסא לאליהו הנביא בנפרד. ישנם גם כסאות כפולים המתאימים לשניהם יחד.

בנביא מלאכי נאמר "הנני שולח מלאכי ויפנה דרך לפני, ופתאום יבוא אל היכלו האדון אשר אתם מבקשים, ומלאך הברית אשר אתם חפצים הנה בא".

נאמר באגדה, שאליהו קנא על ברית מילה שמנעה מהם מלכות אפרים, שנאמר "קנא קנאתי לה' אלהי ישראל כי עזבו בריתך בני ישראל", אמר לו: קנאת בשטים וכאן אתה מקנא על המילה, חייך שאין ישראל עושים ברית מילה עד שאתם רואה בעיניך. מכאן התקינו לעשות כסא הכבוד לאליהו, שנקרא מלאך הברית, שנאמר "ומלאך הברית אשר אתם חפצים הנה בא אמר ה' צבאות"

בזוהר משמע שאליהו נענש על שהלשין על ישראל, כשאמר כי עזבו את בריתך. ונגזר עליו שיבא בכל ברית מילה שיעשו בני ישראל למען יראה בעיניו כי מקיימים הברית.
אמר לו הקב"ה לאליהו, חייך בכל מקום שבו ירשמו בני בבשרם ברית מילה, אתה תהיה שם, והפה שהעיד שישראל עזבו את הברית, הוא יעיד שישראל מקיימים אותו.

ומכאן נהגו להכין כסא לאליהו מלאך הברית בכל מקום בו ימול איש את בנו הנולד לו.

אליהו הנביא נקרא מלאך הברית, וכאשר מניחים את התינוק על הכסא אליהו יש להכריז "זה הכסא של אליהו הנביא זכור לטוב" וכן אומרים "אליהו מלאך הברית הנה שלך לפניך, עמוד על ימיני וסומכני"...

בברית עצמה ישנם מספר כיבודים, החשוב מביניהם הוא כמובן הסנדק המחזיק את התינוק ע"ג כסא הברית. הכיבוד השני הוא הנחת הילד על כסא של אליהו הנביא.

ישנם סגולות רבות הקשורות בכסא אליהו הידועות בפקידת עקרות, לידה קלה ועוד.

נהגו להשאיר את כיסא אליהו במקום הברית, שלשה ימים אחרי הברית, כסגולה לרפואת הילד

לקטלוג המלא של כסאות אליהו לחץ כאן

אנו במתניה מעצבים ומיבאים כסאות אליהו הנביא מעץ מהגוני מלא, עם פיתוחים בעץ בגילוף ידני אמנותי, תוכלו למצוא אצלינו בחדר התצוגה 10 כסאות שונים מוכנים לרכישה מידית.

בין כסאות אליהו הנביא שלנו תוכלו למצוא כסאות גבוהים ומרשימים לצד כסאות בגובה סטנדרטי מפוארים, וגם דגמים קלאסים מעץ בוק.

כמובן ניתן לעשות הקדשות בכל אחד מהכסאות באופנים שונים, חלקם בלוחית הקדשה וחלקם בגוף העץ.

אם לא מצאת את המידע או את העיצוב המבוקש כתוב לנו או התקשר