ספר תורה

מבצע! קנה ספר תורה וקבל תיק לספר תורה במתנה!

 אנו מחזיקים מבחר ספרי תורה מהודרים ורגילים מסופרים יראי שמים, הספר נבדק אצלנו במכון הגהה, ועומד תחת פיקוח מתמיד

אם חשוב לך ספר כשר ואיכותי מבית טוב, צלצל עכשיו ונדאג לספר שיתאים לך ולכיס שלך! כתוב לנו [email protected]l ונחזור אלייך עם פרטים

כמה זמן לוקח לכתוב ספר תורה

קרא עוד

סופר סת"ם כותב ספר תורה במשך שנה לקצב רגיל ושנה וחצי בקצב איטי יותר, הקצב תלוי בכשרון של הסופר, ולא תמיד זה קשור ליופי של הכתב, אבל בדרך כלל סופר שכותב כתב מהודר יקח לו בין 14 ל 18 חודשים. כמובן אפשר לרכוש ספר תורה שמוכן כבר.

האם כותבים ספר תורה במיוחד לעילוי נשמת הנפטר או שהעיקר שרוכשים ספר תורה עבורו?

האמת שהעיקר זו הרכישה עצמה לזכות הנפטר, וכתיבת האותיות עצמם בסוף הספר תהיה בטקס הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו. כל זה במידה ויש רצון לרכוש את הספר בזריזות מכל סיבה שתהיה.

אבל אם יש זמן ורוצים להתארגן עם הכסף ולפרוש את התשלומים לכל אורך תקופת כתיבת הספר, אז זה מומלץ מצד הנוחות שבזה, מה גם שאפשר לבקש מהסופר באופן אישי לכתוב את הספר בכוונה לעילוי נשמת הנפטר ז"ל.

איך מחליטים איזה ספר לרכוש?

קודם כל צריך לדעת עם זה נכנס לבית כנסת ספרדי או אשכנזי, דבר שני האם רוצים את זה בגודל סטנדרטי שהוא 56 ס"מ או קטן יותר מסיבה כל שהיא. (48 ס"מ), דבר שלישי התקציב - כל תורם צריך לדעת את התקציב שהוא מוכן להשקיע בספר תורה, ולמצוא את הכתב היפה ביותר בתקציב שקבע לעצמו. למשל ספרי תורה כשרים שמומלץ לרכוש מתחיל במחיר של 75000 ש"ח ועד 120000 ש"ח, תבקש מהסופר או מהסוחר, ספר תורה שבתקציב שלך, תקבל תמונה ותבקש מהרב שלך שיבדוק את היופי וההידור של הכתב, וכך תוכל להשוות ולדעת שקיבלת את הספר הטוב ביותר עבור כספך.

מה לגבי כשרות הספר? האם זה משנה עם רוכשים ספר יקר או זול?

בגדול כל ספר שנמכר מחברה מקצועית ומנוסה בתחום סת"ם חזקתו שיהיה כשר, אבל בדיוק כמו בכל תחום יש סיכוי לפגם שלא התגלה בתחילה, אם נרכוש ספר תורה זול מדי אז הכתב יהיה פחות מהודר וההגהה מסובכת יותר, ופעמים שספר זול אומר שהסופר נמצא בתחילת דרכו, ולכן יש סיכוי גדול יותר שיתגלו חוסר דיוקים שלא שמו לב בבדיקה הראשונה.

האם יש אחריות על ספר תורה

כמובן שיש אחריות על כשרות ספר התורה, מאיפה שתרכוש ספר תורה הרכוש צריך להעמיד לך אפשרות לחזור איליו בכל זמן שתגלה חלילה פסול בספר שקשור לכתיבתו. במקרה כזה שולחים סופר סת"ם שיעשה תיקונים בבית הכנסת, או במכון הגהה שמוסכם מראש ועל חשבון המוכר.

להזמנת ספר תורה בחר ספר וכתוב לנו מייל הזמנה [email protected] או צלצל 03-6436643

 

 

Product was successfully added to your shopping cart.

ספר תורה

קבע כיוון יורד

18 פריטים

קבע כיוון יורד

18 פריטים